Meie toitumisalased kogemused

Koostöös partneritega kogu maailmast jätkame oma ainulaadsete teadmiste arendamist toitainete ja nende spetsiifiliste rollide osas organismis, et töötada välja murdelised lahendused, mis aitavad inimestel elada pikemat, õnnelikumat ja tervislikumat elu. 

Nutricia toitumisalaste lahenduste valik toetab inimesi üle kogu maailma, alates esimesest 1000 päevast kuni kõrge eani välja. Koostöös partneritega kogu maailmast jätkame oma ainulaadsete teadmiste arendamist toitainete ja nende spetsiifiliste rollide osas organismis, et töötada välja murdelised lahendused, mis aitavad inimestel elada pikemat, õnnelikumat ja tervislikumat elu. 

Esimesed 1000 päeva

Toitumine esimesel 1000 päeval mõjutab lapse kasvamist ja arengut ning paneb aluse tervisele ka hilisemaks eluks [3,4].

Enneaegsed imikud

Palju keerulisem on täita enneaegselt sündinud imikute toitainete vajadusi nii, et need tagaksid ka nende laste kasvamise ja hea tervise tulevikus. 

Onkoloogia

Alatoitumuse levimus vähipatsientide hulgas jääb vahemikku 30% kuni 80% [5].

Covid-19

Covid-19 läbipõdemise tagajärjed võivad olla rasked. Taastumine haigusest võib kesta nädalaid või isegi kuid. Ravitoidu kasutamine lisaks tavalisele toidule võib mõjutada positiivselt ravitulemusi ja elukvaliteeti. Loe lähemalt toitumise tähtsusest taastumisperioodil.

Lehmapiimavalgu allergia

Allergiaid esineb üha sagedamini. Õige toitumine õigel ajal võib omada positiivset mõju nii lühi- kui pikaajalistele sümptomitele [1,2].

Pediaatrilised haigused, millega sageli kaasneb alatoitumus

Optimaalne kasvamine ja areng on pikaajalise tervise huvides äärmiselt olulised. Meditsiinilised seisundid võivad lastel põhjustada kasvuraskusi.

Haprus ja haigusest põhjustatud alatoitumus

Praegu on maailmas üle 65-aastaseid inimesi rohkem kui alla 5-aastaseid. Toitumisel on oluline roll, eriti haiguste ajal.

Insult ja düsfaagia

Insuldi järgselt võib patsient vajada modifitseeritud tekstuuriga toitu, mida on ohutum neelata ja mis on samas toitev ning isuäratav.

Haavahooldus

Hea haavahoolduse mõte on toetada haavade paranemise protsessi nii sidumise, surve vähendamise kui ka õige toitumise abil. Teatud mikrotoitained toetavad haavade paranemise protsessi.

Toitumine kriitiliste seisundite korral ja meditsiiniseadmed

Intensiivravi patsiendid vajavad ellujäämiseks ja taastumiseks sageli sondi kaudu manustatavat ravitoitu.

Kaasasündinud ainevahetushaigused

Need mõjutavad vaid ühte inimest 1000-st ning nende harvaesinevate seisundite ravi seisneb piirangutega dieedis, mida tuleb sageli järgida kogu elu.

Ravimresistentne epilepsia

Osadele ravimresistentse epilepsiaga patsientidele sobib seisundi kontrolli all hoidmiseks ketogeenne dieet.

Varane Alzheimer

Aju varustamine teatud võtmetoitainetega, võib toetada varajase Alzheimeri diagnoosiga patsientide mälu head toimimist.

Viited:

Pawankar R, Canonica GW, ST Holgate ST, 1 2 Lockey RF, Blaiss M. The WAO White Book on 1 Allergy (Update. 2013)

Mazzocchi A, Venter C, Maslin K, Agostoni C. The Role of Nutritional Aspects in Food Allergy: Prevention and Management. Nutrients.
2017;9(8):850. Published 2017 Aug 9. doi:10.3390/nu9080850

Ryan et al. Proc Nutr Soc. 2016;75(2):199-211.

Hooper, et al. 2001.

Godfrey, et al. 2007.

Ryan et al. Proc Nutr Soc. 2016;75(2):199-211