Meie toitumisalased kogemused

Koostöös partneritega kogu maailmast jätkame meie ainulaadsete, toitaineid ja nende spetsiifilisi rolle puudutavate teadmiste kasutamist, et arendada läbimurdvaid toitumisalaseid lahendusi, mis võimaldavad inimestel elada pikemat, rõõmsamat ja tervislikumat elu.

Nutricia toitumisalaste lahenduste valik toetab inimesi üle kogu maailma, alates esimesest 1000 päevast kuni vanaduseani välja. Koostöös partneritega kogu maailmast jätkame meie ainulaadsete, toitaineid ja nende spetsiifilisi rolle puudutavate teadmiste kasutamist, et arendada läbimurdvaid toitumisalaseid lahendusi, mis võimaldavad inimestel elada pikemat, rõõmsamat ja tervislikumat elu.

Esimesed 1000 päeva

Toitumine esimesel 1000 päeval mõjutab lapse kasvu ja arengut ning paneb aluse tervisele ka hilisemas elueas [3,4].

Enneaegsus

Enneaegsete imikute kasvu ja tulevase hea tervise tagamise aluseks olevaid toitumisalaseid vajadusi on palju keerulisem täita.

Onkoloogia

Alatoitumuse levimus vähipatsientide hulgas jääb vahemikku 30% kuni 80% [5].

Covid-19

Covid-19 läbipõdemise tagajärjed võivad olla rasked. Taastumine haigusest võib kesta nädalaid või isegi kuid. Ravitoidu kasutamine lisaks tavalisele toidule võib mõjutada positiivselt ravitulemusi ja elukvaliteeti. Loe lähemalt toitumise tähtsusest taastumisperioodil.

Lehmapiimaallergia

Allergiaid esineb järjest rohkem. Õige toitumine õigel ajal võib omada positiivset mõju nii lühi- kui pikaajalistele sümptomitele [1,2].

Alatoitumisega seotud pediaatrilised haigused

Optimaalne kasv ja areng on pikaajalise tervise huvides äärmiselt oluline. Meditsiinilised seisundid võivad tekitada lastel kasvuraskusi.

Nõrkus ja haigustega seotud alatoitumus

Praegu on maailmas üle 65-aastaseid inimesi rohkem kui alla 5-aastaseid. Toitumisel on oluline roll, eriti haiguste ajal.

Insult ja düsfaagia

Insuldipatsientide toetamiseks on oluline, et neile saab pakkuda modifitseeritud tekstuuriga toitu, mida on ohutum neelata ja mis on toitev ning isuäratav.

Haavahooldus

Hea haavahooldus toetab haavade paranemise protsessi nii sidemete kasutamise, surve vähendamise kui õige toitumislahenduse abil. Valitud mikrotoitained toetavad haavade paranemise protsessi.

Toitmine intensiivravis ja meditsiiniseadmed

Ellujäämiseks ja taastumiseks vajavad intensiivravipatsiendid tihtipeale kanüülide kaudu manustatavat meditsiinilist toitu.

Päritavad ainevahetushäired

Need mõjutavad vaid ühte inimest 1000-st ning nende harvaesinevate seisundite ravi hõlmab piirangutega dieeti, mida tihtipeale tuleb järgida kogu elu.

Epilepsia

Mõnedele ravimresistentse epilepsiaga patsientidele sobib seisundi kontrolli all hoidmiseks ketogeenne dieet.

Varajane Alzheimer

Aju varustamine teatud võtmetoitainetega võib toetada varajase Alzheimeri diagnoosiga patsientide mälu head toimimist.

Viited:

Pawankar R, Canonica GW, ST Holgate ST, 1 2 Lockey RF, Blaiss M. The WAO White Book on 1 Allergy (Update. 2013)

Mazzocchi A, Venter C, Maslin K, Agostoni C. The Role of Nutritional Aspects in Food Allergy: Prevention and Management. Nutrients.
2017;9(8):850. Published 2017 Aug 9. doi:10.3390/nu9080850

Ryan et al. Proc Nutr Soc. 2016;75(2):199-211.

Hooper, et al. 2001.

Godfrey, et al. 2007.

Ryan et al. Proc Nutr Soc. 2016;75(2):199-211