Mida veel teha, et organism oleks tugev?

Füüsiline aktiivsus on oluline ning käib korraliku toitumisega käsikäes. See on eriti tähtis lihaste tervise toetamiseks ja aitab Sul toime tulla oma tavapäraste tegevustega.

Aktiivsus võib tähendada seda, et teed nii palju oma tavapäraseid igapäevaseid tegevusi kui suudad – see on inimeste lõikes väga erinev. Mõni inimene tunneb, et tal on piisavalt energiat  duši all käimiseks, eine või suupiste valmistamiseks, kergemate majapidamistööde tegemiseks või jalutama minekuks. Teine aga käib ujumas. Kõik oleneb sellest, mis on Sinu jaoks tavapärane. Kuna aktiivsus aitab Sul end tunda paremini, siis püüa parematel päevadel võimalikult palju ringi liikuda.

Osadele inimesele antakse konkreetsed soovitused harjutuste ja tegevuste kohta, mis toetavad lihaste või nende jõudluse säilitamist või suurendamist.  Ravimeeskonna liikmed (sh füsioterapeudid) võivad anda selleks konkreetseid nõuandeid.

Kui kaalud ise uute harjutuste või mittetavapäraste füüsiliste tegevustega alustamist, siis pea kõigepealt nõu oma ravimeeskonnaga. 

Kas tarbid juba suukaudseid ravijooke ja Sul on nende tarbimisega probleeme?

Kui Sulle on juba arsti/õe poolt ette kirjutatud suukaudsete ravijookide tarbiise (ONS), kuid Sul on raskusi nende tarbimisega, tasub vähemalt nädal aega enne järgmist tervisekontrolli üles märkida: Mitu pudelit ravijooki soovitati iga päev juua? Kui palju ravijooki suudad  päevas juua? Mis takistab kogu soovitatud kogust tarbida? Millise maitsega ja millised erinevaid ravijooke  oled proovinud? Millised …

Lugege lisaks

Tervisekontrolliks valmistumine

Kui märkad, et Sul on raskusi piisavas koguses söömise või joomisega, eriti juhul, kui kehakaal langeb tahtmatult, siis räägi kindlasti oma arsti/õega. See leht aitab Sul valmistuda visiidiks, selgitades, mida võidakse küsida ja mida peaksid visiidile eelnevatel päevadel/nädalatel tähele panema. Enne visiit arsti juurde Väga oluline on rääkida tervishoiutöötajale oma söömise, joomise ja kehakaalulanguse probleemidest, …

Lugege lisaks