Müüdimurdjad

Ole ettevaatlik alternatiivsete dieetide või toodetega, mis lubavad vähki ravida

Võib-olla oled kuulnud erinevatest alternatiivsetest dieetidest, millega saab väidetavalt vähki ravida. Mõne dieedi korral tuleb piirata  teatud tüüpi toitude tarbimist või keskenduda ebatavalistele toidukombinatsioonidele. Teaduslik tõestus selle kohta puudub, et ükski dieet oleks suutnud ravida vähki või asendada vähiravi. Sellised dieedid võivad raskendada organismil kõigi vajalike toitainete kättesaamist.

Ole ettevaatlik ka teooriatega, mis väidavad, et toitained „toidavad“ vähki. Ka nende teooriate taga ei ole ühtegi teaduslikku tõestust.

Nõuanded toitumiseks headel ja halbadel päevadel

On olemas erinevaid taktikaid, et aidata rohkem süüa ja/või juua, sõltuvalt sellest, mis Sind konkreetsel päeval tagasi hoiab. Järgnevas tabelis on toodud mõned kõige levinumad põhjused, miks vähipatsiendid vajalikku toitu ei tarbi ja mõned nõuanded, millest võib abi olla. Lisaks saab ka nõu, kuidas parematel päevadel valmistuda kehvemateks päevadeks.

Kas tarbid juba suukaudseid ravijooke ja Sul on nende tarbimisega probleeme?

Kui Sulle on juba arsti/õe poolt ette kirjutatud suukaudsete ravijookide tarbiise (ONS), kuid Sul on raskusi nende tarbimisega, tasub vähemalt nädal aega enne järgmist tervisekontrolli üles märkida: Mitu pudelit ravijooki soovitati iga päev juua? Kui palju ravijooki suudad  päevas juua? Mis takistab kogu soovitatud kogust tarbida? Millise maitsega ja millised erinevaid ravijooke  oled proovinud? Millised …

Lugege lisaks

Tervisekontrolliks valmistumine

Kui märkad, et Sul on raskusi piisavas koguses söömise või joomisega, eriti juhul, kui kehakaal langeb tahtmatult, siis räägi kindlasti oma arsti/õega. See leht aitab Sul valmistuda visiidiks, selgitades, mida võidakse küsida ja mida peaksid visiidile eelnevatel päevadel/nädalatel tähele panema. Enne visiit arsti juurde Väga oluline on rääkida tervishoiutöötajale oma söömise, joomise ja kehakaalulanguse probleemidest, …

Lugege lisaks